Szampon o działaniu keratolitycznym

  • Eliminuje łuszczenie.
  • Łagodzi zaczerwienienie.
  • Zawiera siarkę, kwas salicylowy i ichtiol

 

Szampon o działaniu złuszczającym
Nadmierne złuszczanie komórek na ciele i owłosionej skórze głowy związane jest ze zbyt szybką odnową komórek naskórka. Złuszczane komórki gromadząc się na powierzchni skóry tworzą łuszczące się wykwity (plamy), którym w ciężkich przypadkach może towarzyszyć zaczerwienienie i swędzenie. Złuszczone i matowe łuski, które wyglądają jak grube łuski łupieżu pojawiają się na powierzchni tych wykwitów.
Laboratoria Dermatologiczne Ducray opracowały szampon Kertyol P.S.O. w celu zapewnienia skutecznego działania na wszystkie te objawy.
Mikronizowana siarka, składnik aktywny o właściwościach złuszczających, który redukuje grubość wykwitów i pomaga w ich usuwaniu.
Kwas salicylowy, składnik redukujący łuszczenie (złuszczanie) uzupełnia działanie siarki poprzez unoszenie, „odrywanie”  łupieżu od powierzchni skóry.
Ichtiol szybko łagodzi zaczerwienianie i swędzenie.
Kompletna formuła szamponu Kertyol P.S.O. zwalcza wszystkie czynniki mające wpływ na złuszczanie skóry.

Dzięki delikatnie myjącej bazie, szampon jest bardzo dobrze tolerowany i przyjemny w użyciu.
Szampon Kertyol P.S.O. może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie specjalistycznego leczenia dermatologicznego.

 

 

Łuszczyca, uporczywy łupież ze świądem.

Stosować 2 razy w tygodniu przez co najmniej 6 tygodni.

Nałożyć szampon na włosy, delikatnie masując. Spłukać. Czynność powtórzyć pozostawiając szampon przez 2-3 min, następnie obficie spłukać.

 

Jako uzupełnienie lub podtrzymanie kuracji zaleca się stosować szampon dermatologiczny Elution do wrażliwej skóry głowy i włosów.
W przypadkach złuszczania o ciężkim przebiegu występujących na skórze głowy i/lub ciele (łokcie, kolana), zaleca się stosować Kertyol P.S.O. krem o działaniu keratolitycznym.

 

Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu, obficie spłukać oczy czystą wodą.